Universaalse õppetegevuse arendamine. Töö kellamudelitega

21.09.2019 Küttekehad

MBOU "Voyskovitskaya keskkool nr 2"

Gatchinsky piirkond Leningradi piirkond

Matemaatika tunni kokkuvõte

2. klass, 1. veerand

programm "Venemaa kool"

Teema: "Tund. Minut »

Õpetaja: Uljakova Olga Vasilievna

TUNNI TEEMA „Tund. Minut. »

Sihtmärk:

Tutvustage ajaühikuid - tund ja minut;

Õppige kella järgi näitama

Tunni eesmärgid:

Parandada arvutusoskust, probleemide lahendamise oskust;

Arendada loogilist mõtlemist, kõnet, tähelepanu, kognitiivseid ja matemaatilisi võimeid;

Kasvatada austust aja vastu;

Näidake ajaorientatsiooni kui ühe enesekontrolli vahendi tähtsust;

Arendage paaristöötamise oskust ja oma kontrollimise oskust iseseisev töö;

Soodustada oma tegevuse planeerimisoskuse arengut;

Laiendada laste teadmisi oma kodulinna ajaloost.

Universaalsete õppetegevuste arendamine:

Teema tulemused: Tutvustage õpilastele ajaühikuid: tund, minut; jätkata tööd vormis 30 + 5, 35 - 5, 35 - 30 väljendite lahendamise oskuse kujundamisel; tekitada huvi aine vastu Õppida aja mõõtühikuid "tund, minut"; lahendada lihtsaid ja keerulisi probleeme; arendada numbrite kalligraafilist kirjutamist,

Metasubjekti tulemused: Õppige ajaühikuid "tund, minut"; lahendada lihtsaid ja keerulisi probleeme; arendada numbrite kalligraafilist kirjutamist, parandada lugemisoskust; laiendada laste teadmisi Connetable - Gatchina päikesekella kohta.

Regulatiivne: Analüüsige, võrrelge tehtud toiminguid ja saadud tulemusi.

Kommunikatiivne: Osaleda tunnis dialoogis, tajuda õpetaja selgitusi ja juhiseid, planeerida kasvatusalast koostööd õpetaja ja kaaslastega, osata väljendada oma mõtteid piisava terviklikkuse ja täpsusega, kontrollida kaaslase käitumist, kontrollida ennast ja kaaslast, kui töötades paaris.

Isiklik: Hinnake tehtud töö tulemusi. Arendage tähelepanu. Kasvatada täpsust, oskust säästa enda ja teiste aega.

Varustus :

Õpik M.I.Moro. Matemaatika 2. klass GEF, M. "Valgustus", 2014

Matemaatiline tabel "Aeg",

Seinakell, manuaal- ja mantelkell, äratuskell.

Kaardid numbritega "3" ja "5"

Kellade kujundused.

Didaktiline materjal iseseisvaks tööks.

Tunni etapid

tulemused

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

1. Organisatsioonietapp

Isiklik:

tunniks valmisoleku enesehinnang

Metasubjekt: töökoha korraldus

Laste tunniks valmisoleku hindamise olukord.

Hinda nende valmisolekut, suhtumist töösse

Kell helises, tund algas. Poisid, kas olete valmis minema? Kes on valmis, palun istuge vaikselt.

Isiklik:

täiuslikkus -

õppida kalligraafiat kirjutama numbreid,

hinnata tehtud töö tulemusi

Individuaalse abi pakkumine õpilastele, kellel esines nende numbrite kirjutamisel ebatäpsusi.

Kirjutage numbrid üles

hinnata

tulemus.

Õppige dialoogi pidama.

Töölaual: 3 5 3 5 teisel real 35 53 35

Alustame õppetundi kalligraafilise minutiga. Kirjutage vihikusse rida numbritest 3 ja 5 ning rida numbritest 35 ja 53.

Kirjutame iga numbri ilusti. Tõmmake alla kõige ilusamad numbrid. Hinda ennast.

Kas märkasite midagi numbrite kirjutamisel? Õpilase vastus: "Esimesele reale kirjutatakse ühekohalised arvud ja teisele kahekohalised." Teine vastus: "Numbrite 3 ja 5 kirjapilt sarnaneb, poolovaalides on nad sarnased."

Õigesti. Täname tähelepaneku eest.

Arvu koostise kordamine, mis on vajalik sisse edasine töö.

Numbri koostise kohta teadmiste värskendamine.

Ja milline roll on numbril 5 numbris 35? ..numbris 53?

Õpilase vastus: "Esimeses numbris olev arv 5 on ühikud ja teises kümnete arv."

Kirjutage esimene arv vihikusse, esitage see bittide summana

Ja numbri 3 roll numbris 53?

Õpilase vastus: "Arv 3 on ühikute arv."

Kolm lahtrit paremal – tähistavad numbrit 35 numbriliste terminite summana.

Märkmiku sissekanne:

35=30+5 53=50+3

3.Teadmiste uuendamine

Isiklik: võime näha ja tunnistada oma vigu

Teema: arvutioskuste parandamine

Korraldab ülesande täitmise oskust kõrva järgi. Tugevdab suulise loendamise kiiruse täiuslikkust

Nad tajuvad ülesannet, täidavad seda, esitavad tulemuse.

Värskendage oma teadmisi arvutustehnikate kohta.

Hinda oma tööd

Nüüd verbaalsest arvestusest. Matemaatiline diktaat.

- Me kirjutame igale reale viis vastust, mäletate?

1) Mis on arvude 5 ja 8 summa? (13)

2) Lisage 4 (24) 20-le

3) 80-st lahutage 50 (30)

4) Mõtlesin välja arvu, lahutasin sellest arvust 5 ja sain 30. Mis arvu ma arvasin? (35)

5) Leidke arvude 13 ja 6 (19) summa

6) 48-st lahutage arvude 20 ja 20 (8) summa.

7) Kui palju tuleks 77-st lahutada, et jätta 7? (70)

8) Mis number lisati 8-le, kui saite 15? (7)

9) Ma eostasin numbri, lisasin sellele numbrile 50 ja sain 53. Millise numbri ma eostasin? (3)

10) Mis vahe on numbritel 83 ja 30? (53)

Vastuseid ahelas lugedes vale vastus – õpilased kriipsutavad numbri maha.

Emotikonide hindamine: õpilased hindavad ennast.

4. Kasvatusülesande avaldus.

Isiklik: oskus sõnastada tunni eesmärk, probleem, teema.

Teema: koguse "aeg", "tund", "minut" mõiste

Korraldab ja juhib eesmärkide seadmise olukorda

Tuvastage tundmatud mõisted

Määrake tunni eesmärk.

Kuula mõistatusi koguste kohta, millega täna tutvume.

Mis lendab kiiremini kui mõte ja millel pole algust ega lõppu?

Õpilase vastus: "Aeg"

"Ilma jalgadeta, kuid nad kõnnivad, ilma käteta, kuid nad näitavad"

Õpilaste peaaegu kollektiivne vastus: "Kell."

Kaks õde kõrvuti

Nad jooksevad ring ringi järel.

Lühike ainult üks kord

See üleval, iga tund.

Õpilaste peaaegu kollektiivne vastus: "Nooled."

See on õige ja kes teist arvas ära, mis tunni teema on?

- Täna räägime ajast.

Ainult aja peale? Äkki keegi tahab täpsustada?

- Me räägime tundidest.

Mida me klassis tegema hakkame? Mis on meie tunni eesmärk?

- Tõenäoliselt räägime ajast ja tundidest.

Avame õpiku lk 31 ja kontrollime, kas oleme oma tunni eesmärgi õigesti määratlenud?

Tunni teema kollektiivne lugemine.

Vaatame, et jäime vahele oluline sõna "minut"

Ja ühe minuti hind on väga kõrge! Täna proovin seda teile tõestada, kuid praegu puhkame minutiks ...

Phys. minut käte jaoks.

Korraldab ja viib läbi

"füüsiline minut" teatud käskude jaoks

Tehke harjutusi väsimuse ja pingete leevendamiseks, harjutusi tähelepanu saamiseks.

"Tehke seda, tehke seda, aga ära tee seda!..."

Õpetaja sooritab harjutusi ja õpilased kordavad, siis kõlab käsk: "Aga ära tee seda nii ..." ja peatub hetkeks ... ja poisid on selle liigutuse juba teinud, see on neile naljakas. ... ja tehke uuesti järgmine liigutus ... "Tehke seda .."

5. Uute teadmiste esmane assimilatsioon

Isiklik: oskus täita õpiülesannet

Meta-subjekt: võime oma tegevust planeerida, kontrollida ja hinnata; oskus vestluskaaslast kuulata ja dialoogi pidada, analüüsida ja võrrelda, oma seisukohta väljendada

Laiendage oma teadmisi kohalikust ajaloost.

Teema: Mõiste "tund", "minut", oskus rakendada teadmisi elusituatsioonis

Näitab seina, kaminat, käekell ja äratuskell.

Mis kellaajad on?

(sein, ranne, äratuskell...)

Õpilaste teadmiste laiendamine.

Mis selle kella nimi on?

Õpilane ei vastanud. Siis ütleb üks poiss: "See on kallis kell" ... Kõik naeravad.

Ja sa naerad asjata. Dimal on õigus. Siin kuulake.

Varem köeti paleed ja lossid kaminaga. Õhtuti kogunes kogu pere kamina ette. Lastele loeti muinasjutte, vanaemad vist tikkisid. Ja kamina peal oli selline kell, et kõik kohalviibijad näeksid täpset aega ...

Kas kellad on alati välja näinud sellised, nagu oleme harjunud neid nägema? Milliseid kellasid veel on?

Töötage lauaga "Aeg".

Millist kella ootate igal aastal ja miks?

Vastus: "Jõuluvana toob kuuse alla kingitusi ..."

Teine õpilane: "See kell on Moskvas."...

Kui poisid räägivad päikesekellast ..... tehke paus ja küsige:

Kas tead, et meie linnas on PÄIKESEKell?

Vaikus….lapsed ei tea sellest midagi….

Konstaabli õhust tehtud foto demonstreerimine.

Kohe laste küsimused: "Mis see on?"

Aga kuulge ... Kas mäletate, et tsaar elas Gatšina palees?

Nii tekkiski päikesekella ehitamise idee Euroopa reisi ajal. Prantsuse printsi tema residentsis külastades nägi Pavel 32-meetrist obeliski ja selle ümber oli kiviplaatidega ümbritsetud väljak. Plaatidel olid märgitud improviseeritud kella jaotused, mille nool oli obeliski vari.

Päikesekell meeldis tsaarile nii väga, et koju jõudes otsustas ta samasuguse ehitada Gattšina. Kella ehitas kohalik ehitusmeister Kiryan Plastilin. Päikesekell valmis 1793. aastal. Gatšina rahvas oli sellise linna märgi üle uhke, kuid 1881. aasta mais lõi äikesetormi ajal välk konstaablisse ja obelisk hävis täielikult.Linna koosolekul otsustati konstaabel taastada. Monumendi taastamiseks kulus 5 aastat, kuid nüüd on selle tippu püstitatud juba pall, mille keskele on paigaldatud piksevarda tornikiiv

Kirjutame vihikusse:

32 m, 1793, 1881, 5 aastat vana

See monument seisab tänaseni ja see foto on vaade PÄIKEKELLALE õhust.

Päikesekell on hea, aga miks see pole täiuslik?

Ja milline kell on siiani kõige täpsem ja täiuslikum?

Lapsed ei vasta

Jah, küsimus raske. Proovige kodus sellele küsimusele vastust leida Internetist või küsige vastust oma vanematelt.

6. Arusaadavuse esialgne kontroll

Kognitiivne: võime ammutada teavet tekstist ja illustratsioonidest.

Reguleeriv: oskus väljendada oma oletust õpiku materjali töö põhjal; oskus hinnata õppetegevust vastavalt ülesandele.

Esitab küsimusi teema sisu kohta, korraldab arusaamise kontrolli.

Täitke ülesandeid.

Kontroll tulemuste saavutamise üle.

Töö kella paigutusega.

Kellamudelitega tahvlile kutsutakse 3 õpilast, neil on erinev aeg.

Poisid, kes teab, kuidas kella järgi aega öelda?

Mis kell on esimesel kellal, kas Vikal on? Ja Nastja kellal?

Mis kellaaega Daša kell näitab?

Õpilaste vastused...

Kes teab, kui palju aega millal läheb tunniosuti läheb ühelt numbrilt teisele?

Õpilase vastus: "Üks tund."

Kui kaua kulub minutiosuti liikumiseks ühelt väikeselt kriipsult teisele?

Vastus: Üks minut.

Mitu väikest kriipsu on sihverplaadil?

Ja kui minutiosuti täielik ring? Kui palju aega läheb?

Mitu minutit on siis 1 tunnis?

Vastus: "Ma tean --- tund läheb mööda."

Hästi tehtud, eks. Kirjutame selle märkmikusse:

1 tund = 60 min.

Kuid kellas on veel üks osuti ... Kuidas seda nimetatakse?

Kes teab, mitu sekundit on ühes minutis?

Vastus: “Ma tean, minutis on 60 sekundit. Meil on kodus pisikesed. liivakell Homme toon ja näitan.

1 min = 60 sek Teeme märkmeid vihikusse.

Tooge Lenya, näitame neid kindlasti kuttidele ja nende abiga lahendame näited kiiresti - kes lahendab rohkem ja vigadeta, saab "A"

Vaata nüüd õpikust, leia ülesanne number 2 --- lk.31! Määrake kellamudelitel kellaaeg.

Õpilased ütlevad kella makettidel kellaaega.

Ülesanne number 2 --- numbri 2 all.

Õpilase vastus: "5 minutiks." “20 minutit ..” ja siis vastus veaga .... vastastikune abi.

Ja nüüd palume teil meie kallal teise käega töötada seinakell et kontrollida, mitu näidet suudame ühe minuti jooksul lahendada…

Töötame testmärkmikes, esimene veerg ..

Üks õpilane jälgib aega

Vastastikune kontrollimine. Tulemus: emotikonid.

Phys. minut

Isiklik: väärtushoiakusse tervislik eluviis elu

Korraldab ja viib läbi meeskondadega "füüsilise minuti".

Tehke harjutusi väsimuse ja stressi leevendamiseks, treenige. tähelepanu eest.

"Durasel" Kiiruse harjutus.

Oleme tavalise akuga mängujänesed ...

Lõdvestunud treening.

Ja nüüd sisestasid nad Duracelli aku

Samade harjutuste kiire sooritamine

Konsolideerimine.

Isiklik: võime valida eesmärgi saavutamiseks toiminguid

Meta-aine: tegevusmeetodi omandamine eesmärkide saavutamiseks; iseseisva töö oskust

Õppeaine: oskus teadmisi praktikas rakendada

Korraldab sõltumatu

õpilaste tööd.

Tutvuge ülesandega. Sooritada ülesandes antud tegevuste algoritmi alusel.

Diferentseeritud töö

1) Probleemide lahendamine

Poisid mängisid malet. Esimene partii võttis aega 30 minutit ja teine ​​10 minutit. vähem. Kui kaua teine ​​partii aega võttis?

Kas saate küsimusele kohe vastata?

Vastus: Jah, saame. Lahutage 30-st 10...

Selgitage, miks "miinus"?

Vastus: "Probleem ütleb .... 10 minutit vähem, mis tähendab miinust ..."

Probleemi lahenduse salvestamine.

Muutke probleemi küsimust nii, et probleemi ei saaks ühe toiminguga lahendada.

Suuline probleemide lahendamine.

Teave selle kohta kodutöö. Juhised selle rakendamiseks

Meta-aine: teie teadmiste analüüs ja teie võimete hindamine

Juhendab õpilasi diferentseeritud lähenemisele ülesannete valikul

Valige ülesanded vastavalt oma võimetele ja soovidele

Kodutöö: #1 leheküljel 31- pane see number kindlasti kirja ja homme võrdleme ja saame teada, kes loeb kõige kiiremini.

Teine ülesanne: leida teavet kõige TÄPSEMATE tundide kohta - soovi korral ja ülesanne kõige uudishimulikumatele - leida vanasõnu AJA kohta, kirjutada need kirjandusliku lugemise jaoks vihikusse.

Ja siin on ülesanne koolitusvihikutes kõigile --- lk 3, 1. veerg.

Õppetunni kokkuvõte. Hindamine.

Isiklik: õpilaste teadlikkus tunni iga etapi tulemuste praktilisest ja isiklikust tähendusest.

Metasubjekt: oskus võrrelda, teha järeldusi

Teema: uute teadmiste rakendamine aastal elusituatsioonid;

Loob olukorra kogu tunni töö mõistmiseks. Hindab õpilasi.

Nad räägivad välja. Hinda nende tööd.

Kas tunni kestel jäid kellaosutid seisma?

Õpilase vastus: "Ei, kell töötab päeval ja öösel, me ei eemaldanud akut, nii et kell ei peatunud ..." Ta vaatab mulle otsa ...

See on õige, me ei puutunud akut.

Vene rahvas armastab välja mõelda vanasõnu ja ütlusi kõige kohta, mida nad näevad .... Mis te arvate, aga tundide ja aja kohta on vanasõnu ja ütlusi?

Vaikus ... Üks käsi: "Põhjus on aeg, lõbu on tund," kirjutasime selle eile kalligraafia minutil ...

Täpselt nii, hästi tehtud hea mälu. Kordame seda valjusti.

Ja kodus otsige kirjandusest või Internetist vanasõnu ja ütlusi aja ja tundide kohta. Kirjutage need oma lugemisvihikusse.

- Aeg lendab, aeg lendab, on aeg õppetund kokku võtta.

On aeg hinnata oma saavutusi.

Täna kohtusime...

Õppinud…

Otsustati...

Kellel oli klassis raske? Mis pole selge?...

Seega veetsime tunnis aega kasulikult ega kaotanud seda.

Aitäh, poisid, õppetund on läbi.

2. Kalligraafiline minut.

  • Esitlus.
  • Emotikonid
  • Elektrooniline füüsiline minut

Tundide ajal

1 slaid.

2 slaidi.

  • Lugege probleemi lahendust. Vastus.
  • Lugege avaldiste lahendust.

1) 3 slaidi.

(oktoober, tund, töö – lapsed selgitavad õigekirja)

2) minut kirjutamist.

3) Matemaatiline diktaat:

Leidke arvude 7 ja 5 summa;

Leia erinevus 14 ja 6 vahel;

Näidiskaardid

IV. Ajurünnak.

  1. 4 slaidi.

Millist osa loost me just vaatame? ("Lugu kadunud ajast")

Mis te arvate, millest me täna tunnis räägime?

V . Teemakuulutus:

V . Uue materjali õppimine

Aga me ei kao kuhugi. (vaata)

2) 5 slaidi. "Mille jaoks kell on?"

4) Töö kellamudelitega.

-

Näidake väikest noolt.

Kuidas seda nimetatakse?

Näita suurt noolt.

Kuidas seda nimetatakse?

8 Slaid "Minuti hind"

5) Näidete lahendamine 1 min. 9 slaidi.

VI. Fizminutka.

Ta teeb ettepaneku muuta küsimust nii, et probleemi saaks lahendada liitmise, kahe toiminguga.

VIII.

IX. Mäng "

X.Tulemus (2 min.)

X I. Kodutöö.

Vaadake dokumendi sisu
"Tunni kokkuvõte teemal "Tund. Minut""

HARIDUSOSAKOND

SIMFEROPOLI PIIRKONNAAMET

NOORTE ÜHENDKOOL

I- IIISAMMUD №1


Piirkonna õpetajate metoodiline ühendus Põhikool

"GEFi kasutuselevõtt aastal haridusprotsess koolid"

Metoodiline arendus distsipliini tund:

Matemaatika

Teema: Minut. Tund.

Disainitud:

I kategooria algklasside õpetaja

Paramonova Lada Anatolievna

Agraarasustus -2014

WMC "Venemaa kool"

Tunni teema: Tund. Minut.

Treeningu kestus: 45 min

Tunni tüüp: õppetund, mis selgitab uut materjali

Tunni ülesanded:

Õpetada kella järgi määrama aega, tutvustada aja mõõtühikuid - tund ja minut;

Arendage arvutus- ja probleemide lahendamise oskusi.

Planeeritud tulemused:

    Õppeaine tulemused: Tutvustada õpilasi ajaühikutega: tund, minut; jätkata tööd vormis 30 + 5, 35 - 5, 35 -30 väljendite lahendamise oskuse kujundamisel; jätkata tööd pöördprobleemidega; tekitada huvi teema vastu. Õppige aja mõõtühikuid "tund, minut"; lahendada pöörd- ja liitülesandeid; arendada numbrite kalligraafilist kirjutamist,

    Meta-aine tulemused: Õppige ajaühikuid "tund, minut"; lahendada pöörd- ja liitülesandeid; arendada numbrite kalligraafilist kirjutamist, arvutioskust, lugemisoskust

    Isiklik: Hinda tehtud töö tulemusi. Arendada tähelepanu, mõtlemise muutlikkust. arendada loovust ja loomingulised omadused iseloom. Kasvatada kokkuhoidlikkust, täpsust, harjumust oma asjade eest hoolt kanda, enda ja teiste aega säästa.

Varustus :

    Personaalarvuti, televiisor.

    Esitlus.

    Elektrooniline lisa Moro õpikule. Matemaatika 2 kl. FGOSM., Valgustus, .20012

    Matemaatiline palett kaartidega “Tund, minut”, “Lisamine ja lahutamine 100 piires vormist 45 + 4, 45-5.

    Seinakellad, äratuskellad, elektroonilised

    Kaardid vanasõnadega aja kohta

    Emotikonid

    Elektrooniline füüsiline minut

    Õpik, õpilase töövihik.

Tundide ajal

1 slaid.

I. Aja organiseerimine. Tervitused.

2 slaidi. Kell helises, tund algas.

II. Kodutööde kontrollimine

III. Värskenda põhiteadmised

1) 3 slaidi. Rekordinumber, klassitöö.

Kirjeldage arvu 11 (kahekohaline, sealhulgas 1 detsember ja 1 ühik)

(oktoober, tund, töö – lapsed selgitavad õigekirja)

2) minut kirjutamist. Kirjutage üles number, mis järgneb numbrile 11.

3) Matemaatiline diktaat:

Leidke arvude 7 ja 5 summa;

1 liige 3, teine ​​liige 8. Leia summa;

Leia erinevus 14 ja 6 vahel;

Vähendatud 11, lahutatud 3. Leia erinevus;

Pane kirja number, milles 3dets. ja 8 ühikut; 9 dets. ja 9 ühikut.

Näidiskaardid

20 + 9 = 97 -7 =

IV. Ajurünnak.

1)4 slaidi. Fragment koomiksist. (Võlurid kogunevad kella alla ja kontrollivad kellaaega. Kell on 8 tundi 30 minutit.)

Millist osa loost me praegu vaatame? ("Lugu kadunud ajast")

Küsimus kõige tähelepanelikumatele. Mis kell oli, kui lapsed kooli jooksid? (Kellal 8 tundi 30 minutit)

Mis te arvate, millest me täna tunnis räägime?

V . Teemakuulutus:

Tänases tunnis räägime ajast ja tutvume mõne ajaühikuga.

V . Uue materjali õppimine

1) Mõistatus: kõnnime öösel, kõnnime päeval,

Aga me ei kao kuhugi. (vaata)

Miks on inimestel kellasid vaja? (avameelselt rääkima)

2) 5 slaidi. "Mille jaoks kell on?"

Kas teadsite, et mees leiutas kella väga kaua aega tagasi. Alguses oli see päikesekell. Inimesed joonistasid vabas õhus ümmarguse platvormi ja panid selle keskele naela. Päike kõnnib üle taeva, naela vari kõnnib üle platsi. See näitab ka kellaaega (tunde). Aga selliseid tunde sai kasutada ainult päeval ja ainult hea ilmaga. päikseline ilm. Siis pidid inimesed välja mõtlema muud kellad.

Vesi (kasutatud 2500 aastat tagasi. Vesi valati nõusse. Kui kogu vesi välja valati, siis kella jälginud inimesed karjusid selle peale kõva häälega ja täitsid anuma uuesti. Seda tehti 6 korda päevas)

Liivakellad, mida kasutatakse meditsiinis, navigatsioonis;

Lillekell (lilled avanevad ja sulguvad hommikul ja õhtul)

Torni kell. Kus see torn asub? (Simferopol, raudteejaam)

Ja mis kella järgi meie riigi elanikud oma aega kontrollivad? (Kellad)

6 Slaid "Riigi peamine kell"

3) Töö õpikuga 7 Slaid „Tund. minut"

Loe reeglit õpiku lk 30.

Koor: 1 tund 60 minutit. (Ma postitan tahvlile plakati: 1 tund = 60 minutit) Kirjutamine vihikusse.

4) Töö kellamudelitega.

- Mõelge kellamudelile. (õpetaja juures)

Näidake väikest noolt.

Kuidas seda nimetatakse?

Kui kaugele ta 1 tunniga läbib? (ühest suurest kriipsust teise)

Näita suurt noolt.

Kuidas seda nimetatakse?

Kui kaugele ta 1 minutiga läbib? (ühest väikesest kriipsust teiseni)

Näita kellal 8 tundi 15 minutit, 11 tundi 30 minutit.

Kas sa arvad, et minut on palju või vähe?

Mida saab teha 1 minutiga? (avameelselt rääkima)

8 Slaid "Minuti hind"(mõtle ja järelda)

5) Näidete lahendamine 1 min. 9 slaidi.

VI. Fizminutka.

VII. Ülesannete lahendamine õpikus.

1. mäng - 30 min

2. partii - ?, 10 minutit vähem

Ta teeb ettepaneku muuta küsimust nii, et probleemi saab lahendada liitmise toiminguga, kahe toiminguga.

VIII. Demonstratsioon elektrooniline taotlus Moreau õpikusse. Matemaatika 2 kl. FGOSM, Valgustus, 20012 Igapäevane režiim.

IX. Mäng " Igapäevane režiim". Nimetage kellaajad.

X.Tulemus (2 min.)

Mida sa varem ei teadnud, aga nüüd tead? (avameelselt rääkima)

Mida huvitavat leidsite?

Mis tööd sa klassis tegid?

Milliseid ajaühikuid tunneme?

X I. Kodutöö.

Lahendage ülesanne number 4, võtke tundi kaasa kella mudel, mille valmistame täna talgutunnis.

10 slaidi. Hästi tehtud!! Tänan tähelepanu eest!!!

02.02.15
11. klass
Poposheva A. Yu.
"Inimene saab oma võimeid ära tunda ainult siis, kui proovib neid rakendada." Seneca noorem.
Tunni teema: Antiderivatiivne ja määramatu integraal.
Tunni eesmärk: teadmiste ja üldhariduslike oskuste kujundamine tüüpiliste, ligikaudsete ja mitmetasandiliste ülesannete süsteemi kaudu.
Tunni eesmärgid:
Hariduslik: kujundada ja kinnistada antiderivaadi mõistet, leida antiderivatiivsed funktsioonid erinevad tasemed.
Arendav: arendada õpilaste vaimset aktiivsust, lähtudes analüüsi, võrdlemise, üldistamise, süstematiseerimise operatsioonidest.
Hariduslik: kujundada õpilaste maailmavaadet, kasvatada vastutust tulemuse eest, edutunnet.
Tunni tüüp: uue materjali õppimine.
Õppevahendid: epigraaf, jaotusmaterjal.
Eeldatavad õpitulemused: õpilane peab
Tea:
tuletise määratlus
antiderivaat on määratletud mitmetähenduslikult.
Suuda:
leida antiderivatiivseid funktsioone kõige lihtsamatel juhtudel
kontrollige, kas teatud ajaintervalli funktsiooni jaoks on antiderivaat.
Tundide ajal
I. Korraldamise moment: Tere! Istu maha. Kes puudub?
1. Teema sõnum, tunni eesmärk, ülesanded ja õppetegevuse motivatsioon.
Kirjutustahvlil:
*** Tuletis – "toodab" maailma uus funktsioon. Primitiivne – esmane pilt.
2. Teadmiste aktualiseerimine, teadmiste süstematiseerimine võrdluses.
Diferentseerimine-tuletise leidmine.
Integreerimine on funktsiooni taastamine antud tuletise abil.
Uute tegelaste tutvustus:
* suulised harjutused: punktide asemele panna mõni võrdsust rahuldav funktsioon.(vt ettekannet) -individuaalne töö.
(sel ajal kirjutab 1 õpilane tahvlile eristusvalemeid, 2 õpilast - eristamise reegleid).
enesekontrolli teevad õpilased.(individuaalne töö)
õpilaste teadmiste täiendamine.
3. Uue materjali õppimine.
A) Pöördtehted matemaatikas.
Õpetaja: matemaatikas on matemaatikas 2 vastastikku pöördtehtet. Heidame pilgu võrdlusele.
SIRGE.
TAGURPIDI.

* ruudustamist.
*väljavõte ruutjuur.

*nurga siinus.
* nurga arcsinus.

* eristumine.
*integratsioon.

B) Pöördtehted füüsikas.
Mehaanika osas käsitletakse kahte vastastikku vastupidist probleemi. Kiiruse leidmine materiaalse punkti etteantud liikumisvõrrandi järgi (funktsiooni tuletise leidmine) ja liikumistrajektoori võrrandi leidmine teadaoleva kiiruse valemi abil.
Näide 1 lk 140 - töö õpikuga (individuaaltöö).
Antud funktsiooni suhtes tuletise leidmise protsessi nimetatakse diferentseerimiseks ja pöördtehtet, st antud tuletise suhtes funktsiooni leidmise protsessi, nimetatakse integreerimiseks.
C) Tutvustatakse antiderivaadi määratlust.
töötage õpikuga: lugege definitsiooni, proovige meelde jätta, öelge definitsioon paarikaupa. (paaristöö)
Õpetaja: selleks, et ülesanne muutuks konkreetsemaks, peame fikseerima lähteolukorra.
Ülesanded ürgse leidmise oskuse kujundamiseks - töö rühmades. (vaata ettekannet)
Ülesanded võime kujundamiseks tõestada, et antiderivaat on funktsiooni jaoks antud intervall- paaristöö. (vaata ettekannet)
4. Esmane õpitu mõistmine ja rakendamine.
Näited lahendustega "Leia viga" - individuaalne töö.(Vaata ettekannet)
***sooritage ristkontroll.
Järeldus: nende ülesannete täitmisel on lihtne märgata, et antiderivaat määratakse mitmetähenduslikult.
5. Kodutööde seadmine
Lugege läbi selgitav tekst 4. peatüki lõige 20, jätke meelde definitsioon 1. primitiivne, lahendage nr 20.1 -20.5 (c, d) - kõigile kohustuslik ülesanne Nr 20.6 (b), 20.7 (c, d), 20.8 ( b), 20,9 (b) – 4 valikut.
6. Õppetunni kokkuvõtte tegemine.
Frontaalküsitluse käigus tehakse koos õpilastega tunni tulemused kokku, uue materjali mõiste teadlik mõistmine võib olla emotikonide kujul.
sai kõigest aru, sai kõigega hakkama.
osaliselt ei saanud aru (a), ei jõudnud kõike teha.
7. Reserve ülesanded.
Eelpool välja pakutud ülesannete ennetähtaegsel täitmisel terve klassi poolt, on kõige ettevalmistatumate õpilaste tööhõive ja arengu tagamiseks kavas kasutada ka ülesandeid nr 20.6 (a), 20.7 (a), 20.9 (a)

Joonis 4


Lisatud failid

Teema: Ajaühikud. Tund. Minut.

Eesmärgid: tutvustada uut väärtust; kujundada ettekujutus ajaühikutest - tund ja minut; parandada arvutusoskusi ja probleemide lahendamise oskusi; arendada oskust jälgida, võrrelda ja teha järeldusi.

Varustus: liivakell, elektrooniline, tasku, ranne.

Tundide ajal.

1. Organisatsioonimoment.

Kauaoodatud kõne on tehtud -

Õppetund algab.

Siin on ideed ja ülesanded,

Mängud, naljad – kõik teie jaoks.

Soovime teile õnne -

Tööle, head aega!

2.Teadmiste uuendamine.

* Loogika treening.

Juhtum on kummaline, juhtum on haruldane:

Numbrid on segaduses! Siin on need peal!

Mitte keegi ei taha oma naabriga seista!

Töö pole kerge, töö pole väike:

Tee nii, et lehel

Iga kuju seisis naabritest kaugel.

Arvud 1 kuni 8 on paigutatud ringidesse, nii et ühtegi numbrit ei saaks sirgjoonega ringist ringini ühendada järjekorrareas olevate naabritega. Kaks numbrit on juba paika pandud.

Leia kõigi ringis olevate arvude summa (7+4+6+2+5+3=27)

Leidke vertikaali piki arvude summa.

Leidke arvude summa horisontaalselt.

Milliseid saadud summasid saab asendada bitiliikmete summaga?

Milline joonis selgub, kui ühendate vaimselt numbrid:

3,7,4.8,3 (nelinurk)

3,7,4,6,2,5,3 (kuusnurk)

5,1,6,5 (kolmnurk)

2.Individuaalne töö kaartidega.

*. Sõnaline loendamine.

Loendage, näidake vastuseid lehvikuga.

* Arvude 5 ja 6 summat vähendatakse 8 võrra (3)

*Lisada 4 (12) arvude 13 ja 5 vahele

* 12-st lahutage arvude 14 ja 7 vahe (5)

* 20-le lisage numbrite 11 ja 6 vahe (25)

* 48-st lahutage arvude 20 ja 20 summa (8)

3. Enesemääramine tegevuse suhtes.

Nimeta kogused, mida tead. (pikkus, mass, maht)

Ühendage iga suurus ühikutega, milles seda mõõdetakse.

MÕÕTÜHIKUD

Pikkus sentimeeter

Helitugevuse tund

Mõõdik

Liiter

Minut

Detsimeeter

Millimeeter

Millised mõõtühikud on alles? (tund, minut)

Mida nad mõõdavad? (aeg)

Sõnastage tunni teema.

4. Töötage teemaga.

* Ajaühikutega tutvumine.

Vaata, matemaatik on meil jälle külas. Mida ta meile tõi? (alarm)

Ja veel üks paber. Loeme, mis siin kirjas on.

Kaks õde kõrvuti

Nad jooksevad ring ringi järel.

Lühike ainult üks kord

See üleval, iga tund.

Millest see räägib? (kella osutite kohta)

Mis see väike mees ringi jookseb? (tunniosuti)

Miks tema pikem õde jookseb kiiremini? (see on minutiosuti)

Kuidas tunniosuti liigub? (ühest numbrist teise, ühest suurest kriipsust teise suure kriipsuni)

Mis juhtub minutiosutiga? Kuidas ta liigub? (ühest väikesest kriipsust teise väikese kriipsuni)

Mitu väikest kriipsu seal on? Count. (60)

Kuidas nimetatakse kaugust ühest väikesest kriipsust teise väikese kriipsuni? (minut)

Ja kogu ring, mille ta läbib? (tund)

Mitu minutit on siis tunnis?

Tahvlile kirjutamine ja lapsed vihikutesse. 1 h = 60 min

* Töö õpiku kallal.

Ava õpik lk.31 Kontrolli, kas vastasid küsimustele Matemaatika õigesti?

Mitu minutit tunnis?

Kuidas tunniosuti liigub? Aga minut?

Reegli lugemine lk.31.

5.Praktiline töö, käekellasortide tundmine.

Kellad ei olnud alati sellised, nagu oleme harjunud neid praegu nägema.

Kes teab, milline kell enne eksisteeris? (vesi, liiv, päike, tuli) IKT

Liiv valatakse ühest kambrist teise täpselt 1 minutiga. Kontrollime, millise arvuni saate 1 minutiga lugeda.

Liivakellaga aja mõõtmine oli ebamugav, sest tihti tuli neid ümber pöörata. Aga liivakella kasutatakse tänapäevalgi. Kes teab kus?

Samuti on olemas Digitaalne käekell. Nad ise näitavad aega numbritega. Ja me töötasime mehaanilise kella kallal.

Kes teab, kus asuvad kuulsaimad mehaanilised kellad? (Kremli ühes tornis - Spasskaja tornis.)

Näidake kellamudelil tunniosutit.

Näita minutit.

Seadke minutiks 12 ja tunniks 1. Mis kellaaega näitab kell? (1 tund)

Mine minutiosuti abil ümber 1 ringi. Kui palju aega on möödunud? (1 tund)

Millisele numbrile näitab tunniosuti? (2)

Aseta minutiosuti numbrile 1. Kui kaua sellest on möödunud? (5 minutit)

Nimetage kellaaeg. (2 tundi 5 minutit)

Minutiosuti on numbril 2. Mitu minutit see on? (10 min)

Liigutage minutiosutit veel 5 minutit. Millisele numbrile sa noole panid? (3)

*#2 lk 31 suuliselt

Luuletus aja tähendusest. (õpilane loeb lõigu ja näitab kellamudelil kellaaega) IKT

6. Fizminutka.

IKT

7. Kinnitamine.

Ülesanne 3 lk.31

Millised on ülesande osad? Leidke tingimus. Mis on ülesande küsimus? Muutke küsimust nii, et probleem lahendatakse kahes etapis.

Probleemi lühiülevaade tahvlil.1 õpilane tahvli ääres ja ülejäänud ise. Uurimine.

Andke probleemile vastus.

Millised muud variandid võivad olla küsimuse lahendamiseks? (Mitu minutit oli teine ​​geim lühem kui esimene. Mitu minutit oli esimene geim teisest pikem?)

nr 5 iseseisvalt edasise taatlusega vastavalt tahvlil olevale mudelile.

Ülesanne 4. Lugege ülesanne läbi (kooris ja seejärel 1 õpilane)

Ülesande analüüs ja lühikese märkuse kirjutamine.

Need, kes oskavad otsustada, otsustavad ise, ülejäänud saavad individuaalset abi.

Tee sellele probleemile vastupidine. Kui teil on aega, kirjutage see üles ja otsustage.

8. Alumine rida.

Mida uut sa tunnis õppisid?

Mida sa õppisid?

9.D/Z : r.t.

Avalik tund

matemaatika

2 "B" klassis

Teema: Ajaühikud.

Tund. Minut.

Õpetaja: Dzobaeva I.V.

Vladikavkaz 2013



Matemaatikatunni kokkuvõte teemal: “Tund, minut. Aja määramine tundide kaupa"
Tunni koht teemas: nr 5 teemas "Arvud 1-st 100-ni. Liitmine ja lahutamine."
Eesmärgid:
1. Kujunda ettekujutus ajaühikutest (tund, minut), nendevahelisest seosest, õpi kella järgi määrama aega.
2. Arendage oskust ajas orienteeruda, hinnata enda ja kaaslaste tööd.
3. Kasvatage paarides töötades austust üksteise vastu.
Tunni tüüp: kombineeritud tund.
Tehnoloogia: probleemipõhise ja õpilasekeskse õppe tehnoloogiaelemendid, IKT kasutamine.
Õppemeetodid: sõnaline, demonstratsioon, praktiline, probleemküsimuse püstitamine, harjutused.
Vorm: eesmine, individuaalne, paaris.
Õppevahendid: õpik, vihik, tekst "See on huvitav", kaardid avaldistega loendamiseks; sihverplaadi mudel, õpetaja esitlus.
Tunni kaart
Õpetaja tegevus Õpilase tegevus UUD Märkus
1. Organisatsioonietapp
Õpilaste tunniks valmisoleku, õpilaste enesetunde, töökoha valmisoleku kontrollimine loob eduolukorra
Noh, vaata seda sõber
Kas olete valmis õppetundi alustama?
Kas kõik on paigas, kas kõik on korras,
Pliiats, raamat ja märkmik?
Kas kõik istuvad õigesti?
Kas kõik vaatavad tähelepanelikult?
Kõik tahavad vastu võtta
Ainult hinnang "5".
Soovime kõigile õnne -
Tööle, head aega!
Õpilased on tunniks valmis 2. Tunni eesmärgi ja eesmärkide seadmine. Õpilaste õppetegevuse motiveerimine.
Probleemipüstituses
- Täna tunnis avame uusi teadmisi. Ja mida? See soovitus aitab meid. Temaga pidi midagi juhtuma tugev tuul, kõik sõnad on segamini, vaadake hoolikalt, proovige sõnad oma kohtadele panna.
Äri enne naudingut. (tund, äri -, aeg, lõbu -, a).
- Hästi tehtud! See on vanasõna. Kuidas sa sellest vanasõnast aru saad?
Arva ära mõistatus
Mis alati läheb, aga ei lahku paigast?
Sihi seadmine
- Millest me tunnis räägime?
- Mida me uurima hakkame?.Õpilased parandavad lauset, selgitavad vanasõna tähendust.
Lahenda mõistatus. (Vaata)
- Aja kohta. Umbes tundi.
- Määrake kellaaeg kella järgi. Kognitiivne UUD
- teha järeldusi järelduste üldistamise põhjal.
Regulatiivne UUD:
Arendame oskusi:
sõnastada tunni eesmärgid
eelarutelu;
Libisema
Libisema
Libisema
3. Teadmiste uuendamine
Sõnaline loendamine
Ülesanne 1
Roosi kroonlehe pikkus on 6 cm ja tulbi oma 8 cm Mitu cm on tulbi kroonleht pikem kui roosi kroonleht?
2. ülesanne
Salati jaoks ostsime 7 kg kurke, tomateid 3 kg vähem. Mitu kg kaalub kogu ost?
3. ülesanne
Purgis oli 15 liitrit piima, kui osast piimast valmistati kodujuustu, jäi purki 8 liitrit. Mitu liitrit piima kulus kodujuustu tegemiseks?
Mida mõõdetakse cm, dm, m, km? Mis instrument?
Mida mõõdetakse kilogrammides? Mis instrument?
Mida mõõdetakse liitrites?
Õpilased tõstavad (õpetaja plaks) vastuse probleemile digiventilaatoril. ja selgitage probleemi lahendust.
Õpilased vastavad õpetaja küsimustele
- Pikkus. Joonlaud.
- Mass. kaalud
- Helitugevus.
Kognitiivne UUD
Arendame oskusi:
navigeerida oma teadmistesüsteemis: iseseisvalt eeldada, millist teavet on vaja õpiprobleemi ühes etapis lahendamiseks.
Libisema
Libisema
Libisema
4. Uute teadmiste esmane assimilatsioon
- Pidage meeles vanasõna, mille kogusime tunni alguses.
Millist vahendit kasutatakse aja mõõtmiseks?
- Kas teate, kuidas kell leiutati ja milline nägi välja esimene kell? Pakun teile informatiivset teksti. Ta lamab su laual. Lugege seda ja siis saate minu küsimustele vastata. (Rakendus.).
- Mis kell oli esimene?
- Miks inimesed keeldusid nendest kelladest?
- Mis kell hiljem ilmus?
- Hästi tehtud, lugege hoolikalt.
- Kuulake järgmist mõistatust.
Kaks õde üksteise järel Jookse ringi järel.Lühikene ainult üks kord, Ülal - iga tund.
- Millest see mõistatus räägib? Kui lastel on raske, vihje (Slide) Vaatame kellamudelit – Ja kus see kell on?
- Kuidas kell välja näeb?
- Kellal olevaid numbreid nimetatakse numbrilauaks
See kasutab kahte noolt: väikest
- Mis selle nimi on? - Ja mis on suure nimi?
- Nimetatakse aega, mille jooksul kella pikk osuti läbib vahemaa ühest väikesest kriipsust teise?
- Arvestame teie mudelitega, mitu väikest kriipsu ühest numbrist teise?
- Arvutame välja, mitu minutit kulub suurel noolel ringi läbimiseks?
(Näitan küljendusel ja loen 5-ni.)
- Ja kui palju neid ridu? Aega, mis kulub minutiosuti ringi läbimiseks, nimetatakse tunniks.
– Kui suure vahemaa väike nool praegu läbib?
– Millise järelduse saame teha, kui meenutada, millest just rääkisime?
. Töö Moro õpikuga.
- Ja nüüd kontrollime oma järelduse õigsust õpikust, lk 27. Lugege reegel ise läbi.
Kas tegime õige järelduse?
Lugege valjusti ette õpiku reegel.
-Kirjutage vihikusse õpiku number, klassitöö ja järeldus.
- Äri enne naudingut.
- Tundi.
Õpilased lugesid teksti "See on huvitav"
- päikeseenergia
- Öösel, pilvise ilmaga on see raske või pole üldse näha
- Vesi ja liiv
- Tunni kaupa.
- minut
Õpilaste töö kellamudelitega
- Spasskaja tornis
-Neil on nooled ja numbrid
-- Minut
- minut
-5
Paigutusel olevad õpilased liigutavad nooli ja loevad 5-ni
-60
-1 tund
– Ühe tunni pärast – 60 minutit
Õpilased viivad oma järeldused kokku õpiku standardiga.
- Jah õige.
Õpilased kirjutavad vihikusse: 1 tund = 60 minutit
Kognitiivne UUD
Arendame oskusi:
omandage uusi teadmisi: eraldage esitatud teave erinevad vormid(tekst, tabel, diagramm, illustratsioon jne).
- teha järeldusi järelduste üldistamise põhjal Slide
Libisema
5. Arusaadavuse esialgne kontroll
Treeningharjutused
a) Seadke kella osutid etteantud ajale
- Teie ees on kellamudel. Näidake kellal, liigutades osutit:
- 4 tundi
- 6 tundi 30 minutit
- 8 tundi 15 minutit (või 15 minutit üle üheksa)
- 2 tundi 45 minutit (viisteist minutit kuni kolm)
b) Aja määramine kella järgi; (slaidid)
c) töö õpiku järgi: ülesanne nr 3 lk 27
Õpilased töötavad paaris kellamudelitega
(näidatud käekellade mudelite käte liigutamisega)
Õpilased vastavad suuliselt
- Üks õpilane tahvli juures, ülejäänud vihikutes. Kommunikatiivne UDD
- edastada oma seisukohta teistele: väljendada oma seisukohta ja püüda seda põhjendada, esitades argumente;
– kuula teisi, proovi võtta teistsugune seisukoht, ole valmis muutuma
teie seisukoht;
Isiklik: - järgima suhtlemise ja koostöö eetilisi standardeid, kui ühine tööõppeülesande üle;
Slaidid
6.Esmane kinnitus
-Ma näitan kella mudelil kellaaega ja sina kirjutad selle vihikusse.
"See on huvitav"
- Ma arvan, poisid, teil on huvitav teada, mida saab ühe minutiga teha:
Meie riigis lasevad nad 1 minutiga välja:
1 traktor 4 autot 12 telekat 1500 paari jalanõusid
- Minut on lühike aeg. Kui me millestki räägime kerge töö, nad ütlevad: "Minuti töö."
- Arstide jaoks on see päästetud elu, teadlaste jaoks uue avastamine ning tuletõrjujad ja sapöörid suhtuvad minutitesse hoopis teistmoodi.
- Nüüd vaatame, mitu näidet saate 1 minuti jooksul lahendada. Teil on näidetega kaardid, minu käsul alustate kõike korraga ja liivakell näitab meile kellaaega. Sina kirjutad oma tööle alla ja ma siis kontrollin ja hindan neid. -Kõik õpilased kirjutavad vihikusse ja 1 õpilane tahvli juurde ja kõik kontrollivad standardiga (tahvlile kirjutamine).
Õpilased lahendavad näiteid kaartidel Kognitiivne UUD
Arendame oskusi:
navigeerida oma teadmistesüsteemis: iseseisvalt eeldada, millist teavet on vaja õpiprobleemi ühes etapis lahendamiseks.
- töödelda saadud teavet: võrrelda ja rühmitada matemaatilisi fakte ja objekte.
- teha järeldusi järelduste üldistamise põhjal.
Libisema
7. Info kodutöödest, briifing selle täitmisest
- Kirjutage oma kodutöö üles:
lk.31 nr 4, nr 5. Ülesande nr 4 jaoks koosta kaks pöördülesannet, pea meeles, kuidas neid koostada? (Nõrkade õpilaste jaoks tugikaart).
Pane kodutöö kirja.
-Võtke teadmatusena seda, mis oli teada või mida me leidsime. 8. Peegeldus (tunni kokkuvõtte tegemine)
- Hästi tehtud: (loetlen nende poiste nimed, kes kõige rohkem hakkama said).
- Minut pole üldse väike ajaühik, kui seda targalt kasutada. Tehke kokkuvõte.
- Poisid, millise vanasõnaga me õppetundi alustasime?
- Mida sa õppisid?
- Kus me vajame uut oskust?
-
Millise tujuga tunnist lahkute? Joonistage päike, kui arvate, et kõik läks korda, päike koos pilvega, kui arvate, et mõni hetk õppetunnist jäi teile arusaamatuks, ja pilv, kui te ei saanud millestki aru.
- Äri enne naudingut.
- Määrake kellaaeg kella järgi.
-. Rongide väljumine, lennukite väljumine, tööpäeva algus, tunnid koolides, spordivõistlused ja teleülekanded – kõik see toimub täpselt määratud tunnil.
Joonista edasi tagakülg näidiskaardid. Regulatiivne UUD:
dialoogis õpetaja ja teiste õpilastega õppida olemasolevate kriteeriumide alusel välja töötama hindamiskriteeriume ning määrama oma ja igaühe töö sooritamise edukuse astet.